1. Lig takımları Mustafa Kolcu’nun peşine düştü!

Süper Lig gruplarından Ankaragücü’nde VavaCars Fatih Karagümrük hezimeti sonrası vazifesinden istifa eden teknik yönetici Mustafa Kolcu’ya Spor Toto 1. Lig ekiplerinin ağır ilgisi var.

Ankaragücü’nü şampiyon yaptı

Ankaragücü’nde 20 Haziran 2021’de vazifeye getirilen Mustafa Kolcu, çalıştığı 14 aylık süreçte kadrosu Harika Lig’e çıkarmasına karşın yeni döneme makus bir başlangıç yapmasıyla Başşehir grubundan ayrıldı.

Geçen sezon Spor Toto 1. Lig’i şampiyonlukla tamamlayarak Ankaragücü’nü Harika Lig’e taşıyan Mustafa Kolcu’ya istifasının akabinde 1. Lig gruplarından teklifler gelmeye başladı.

Göztepe peşinde

Boluspor yenilgisinin akabinde Turgay Altay’la yollarını ayıran Göztepe, Mustafa Kolcu’yu teknik yöneticilik misyonuna getirmek için görüşmelere başladı. İzmir takımının Volkan Demirel ile ismi geçse de, genç teknik adamın 1. Lig’de hocalık yapmaya sıcak bakmadığı bu yüzden Göztepe’nin Mustafa Kolcu’yu vazifeye getirmeye daha yakın olduğu öğrenildi.

Bayram Bektaş’ın yerine Mustafa Dalcı

Mustafa Kolcu’ya talip olan bir öteki grup ise Samsunspor. Yaptığı transferlerle Harika Lig’e çıkma gayesini açıkça muhakkak eden Karadeniz takımı Spor Toto 1. Lig’e makûs bir başlangıç yaptı. 6 maçta 5 puan toplayan Samsunspor’da Teknik Direktör Bayram Bektaş ile yollar ayrıldı. Kırmızı-Beyazlılar bu ayrılığın akabinde birinci teklifi Mustafa Kolcu’ya götürdü. Samsunspor’dan mühlet isteyen Kolcu, başka teklifleri de değerlendirip bir karar verecek.

Erzurumspor iddiası

Ayrıyeten Spor Toto 1. Lig’de makus günler geçiren Erzrusumspor’un da Mustafa Dalcı’yla yakından ilgilendiği gelen tezler ortasında. Alınan berbat sonuçların akabinde Yücel İldiz’in koltuğu sallanırken Mavi-Beyazlıların teklif götürmeyi düşündüğü birinci ismin Mustafa Kolcu olduğu tabir ediliyor.