2022 Yatırım Listenize Ekleyebileceğiniz 3 Metaverse Coin!

Kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum önderliğinde toparlanmaya devam ediyor. Terra ekosisteminin çöküşü tüm altcoin piyasasını olumsuz etkiledi. Bu yazıda, düşük değerli ve az bilinen ilk 3 metaverse coin projesini, analist Kyle Portman’ın beklentileriyle gözden geçirelim.

2022’de takip edebileceğiniz 3 küçük hacimli metaverse coin

Aavegotchi (GHST)

82 milyon ile listesinin üçüncü sırasında yer alan Aavegotchi, Şubat 2021’de piyasa sürüldü. Temelde, 90’ların Tamagotchi oyuncağından ilham alan az bilinen metaverse coin projelerinden biridir. Aavegotchi, ikonik evcil hayvanın modern Blockchain tabanlı versiyonu olarak kabul edilebilir. Ayrıca, oyuncuların NFT olarak evcil hayvan alım satımı yapmasına olanak tanıyor.

Aavegotchi metaverse’ün yerel kripto para birimi GHST, şu anda Gate.io, Binance, Kraken gibi borsalarda listeleniyor. Ethereum tabanlı bir ERC-20 token olan GHST, DAO yönetimine katılmak satın alınabilir.

LUKSO (LYXe)

İkinci sırada, 86 milyon dolar piyasa değeriyle LUKSO metaverse’e göz atalım. LUKSO (LYXe), dijital ve fiziksel ürünler için bir dizi standart ve çözümü entegre etmek isteyen metaverse mecrasıdır. Proje, Ethereum’un ERC-725, ERC-20 ve NFT standartlarına sahip. Şu anda Uniswap, Gate.io, KuCoin ve diğer önemli borsalarda listeleniyor.

LUKSO Blockchain, ekosisteminde şeffaflığı teşvik etmeye ve yeni sorumlu üretim ve tüketim biçimleri oluşturmayı amaçlıyor. LYXe ise platformdaki birincil hizmet kriptosudur; LUKSO ve ekosistemine güç sağlar ve kullanıcıların metaverse’inde dijital kimliklerini talep etmelerini sağlar.

Mines of Dalarnia (DAR)

İlk sırada Mines of Dalarnia’yı ağırlıyoruz. Dalarnia metaverse Kasım 2021’de piyasaya sürüldü. Kısaca, kullanıcıların kaynak madenciliği yapması ve karakterlerini keşif gezilerine götürmesi etrafında dönen bir 2D platform oyunudur. Ayrıca, yüksek miktarda etkileşim ve işlem gerektiren Mines of Dalarnia gibi dApp’ler için Chromia Blockchain üzerine inşa edilmiştir.

Mines of Dalarnia dünyasındaki kripto para, hem ERC-20 Ethereum hem de BEP-20 BNB Chain sürümlerini içeren DAR token’dir. DAR, şu anda PancakeSwap, Binance, Gate.io, Crypto.com ve diğer önemli borsalarda listeleniyor. Metaverse hakkında detaylı bir araştırma için Kriptokoin.com hazırladığımız rehbere buradan ulaşabilirsiniz.