Antrenörünün tokat attığı genç kız konuştu: Ben istedim

Diyarbakır’da, Türkiye Gençler Tekvando Vilayet Seçmelerinde, antrenör O.B., karşılaşmayı kaybeden atleti İrem Pala’ya (17) tokat attı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Kayapınar ilçesindeki bir salonda Türkiye Gençler Tekvando Vilayet Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız atlet, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu tebrik etti, akabinde da seyircilerin gözü önünde elenen atletine tokat attı.

Geriye gerçek savrulan genç kız hiçbir şey yapmadan beklerken, O.B. de minderi terk etti. O anlar bir seyircinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Genç sportmen Pala, antrenörünün kendisine attığı tokatın büyük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söyledi.

“TOKAT ATMASINI BEN İSTEDİM”

İrem Pala olayla ilgil şu biçimde açıklama yaptı:

“Şok etkisindeydim, maçı vermiştim. Esasen bu büyük bir komplo. Maçın hepsini değil de son 10-15 saniyesini atmışlar. Ben hiçbir formda antrenörümün bana şiddet gösterdiğini kabul etmiyorum. Bir tokat ki onu atmasını da ben istedim. Bu durumdan benim ailem de şikayetçi değil. Ben de şikayetçi değilim, antrenörümün ardındayım. Zati hatasız da çıkacaktır. Hiçbir biçimde antrenörümün yargılanmasını istemiyorum. Toplumsal medyada büyük reaksiyonlar gördü. Hepsi bir yanlış anlaşılma” dedi.

“ALLAH İSTEĞİ İÇİN TOKAT AT DEDİ”

İrem Pala’ya tokat atan antrenörü Orhan Baytekin de atletinin maçta şoka girdiğini ve tokat atmasını kendisinin istediğini söz ederek, “Maç bitince karşı tarafın atletini tebrik ettim. Ondan sonra benim atletim geldi. Elimi ensesine attım, ‘kızım bir şeyin var mı?’ dedim. ‘Yok’ dedi, ‘hocam Allah isteği için tokat at’ dedi. Ben de tokat attım” dedi.

“HİÇBİR ATLETİMİ DÖVMEDİM”

Kendisinin de o an gerilimli olduğunu söyleyen Baytekin, “Ben gülerek dışarıya çıktım. Onun da gerimden geldiğini gördüm. Beraberce dışarıya çıktık. Bu karalama siyasetine girdik. Ben şu ana kadar yüzlerce sportmen yetiştirdim. Hiçbir atletimi dövmedim, hiç ziyan da vermedim” diye konuştu.

“İŞİME SON VERİLDİ, MAĞDURUM”

Ailelerin de her vakit yanında olduğunu belirten antrenör, “Bu karalama siyasetinden ötürü mağdur durumdayım. İşime son verildi, salona girip çıkma talihim yok. Atletlerim mağdur durumda” dedi.