Bakan Varank gençleri oyun geliştirme yaz kampına çağırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, oyun geliştirme, yazılım, tasarım ve sinema ile ilgili ve kendini geliştirmek isteyen gençlere Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Kümelenme Merkezinin (DIGIAGE) oyun geliştirme yaz kampına başvurmaları davetinde bulundu.

Bakan Varank, hususa ait toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında şunları kaydetti:

“Oyun geliştirme, yazılım, tasarım ve sinema ile ilgiliyseniz. Kendimi bu alanlarda nasıl geliştiririm, kendi girişimimi nasıl kurarım diye merak ediyorsanız. Büsbütün fiyatsız bu kampımız tam size nazaran. Bu fırsatı kaçırmayın.”

DIGIAGE’nin internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, oyun geliştirme yaz kampı, 1-11 Eylül’de Bilişim Vadisi Gebze yerleşkesinde yapılacak.

Oyun dizayncıları, yazılımcılar, dijital sinema ve animasyon sinema üreticileri, senaristler ve ekosistemin birçok bileşeninde teşebbüsü olan gençler, global iş birliği anlayışı ile fiziki ve çevrim içi olarak bir ortaya gelerek 10 günlük kamp boyunca projelerini tasarlayacak. Projelerini milletlerarası heyete sunarak yatırımcılarla buluşma imkanı yakalayacak.

Kamp boyunca bölüm uzmanları, öğretim vazifelileri ve mentorler yüz yüze ve çevrim içi olarak tasarımcıların sorularına yanıt verecek.

Başvurular, www.digiage.com.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek.