Binance Bu 11 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Fırladılar!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün, çeşitli altcoin’ler için yeni duyurular yaptı. İşte detaylar…

Binance, beş yeni kripto para çifti listeliyor

Borsanın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Gas (GAS), Golem (GLM), Prom (PROM), QuackChain (QKC) ve UniLend Finance (UFT) için yeni işlem çiftleri ekleniyor. Söz konusu paritelerin 17 Mart 2023, TSİ 11’de listelenmesi bekleniyor. Borsanın yeni eklemeleri aşağıdaki şekilde:

  • GAS/USDT
  • GLM/USDT
  • PROM/USDT
  • QKC/USDT
  • UFT/USDT

Binance’in açıklamasının ardından Gas, yüzde 5’e yakın yükseliş yaşadı. Diğer yandan Prom yüzde 35’lik sert bir yükseliş kaydetti. UFT ise, yüzde 4.41’lik bir artış yaşadı. Diğer yandan QKC ve GLM fiyatlarında büyük bir değişiklik yaşanmadı. Hatta, yazım itibariyle ikisi de yüzde 1’lik düşüş sergiliyor.

Marjin işlemlere yeni çiftler ekleniyor

Diğer yandan borsa, USDC’yi ödünç alınabilir varlık olarak çapraz ve izole marjin alanlarına yeniden ekledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir stablecoin olan USDC, geçtiğimiz günlerde 1 dolarlık sabitini kaybetmişti ve bu durum, birçok borsanın USDC çiftlerini durdurmasına neden olmuştu. O zamandan bu yana USDC 1 dolara yeniden sabitlendi ve platformlar USDC işlemlerini yeniden başlatıyor. Binance’in duyurusu da bu gelişmeyle paralel gidiyor. Borsa, aşağıdaki çiftleri eklediğini açıkladı:

  • Yeni çapraz marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT
  • Yeni izole marjin çiftleri: BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/USDT

TUSD ve USDP, çoklu varlık modu tarafından desteklenecek

Ayrıca Binance Futures, çoklu varlık modunda (multi-asset) marjin varlıkları olarak TUSD ve USDP’yi destekleyeceğini açıkladı. Bu coinlerde 20 Mart 2023, TSİ 11:00’den itibaren geçerli olmak üzere çoklu varlık modunda ADA, DOT ve SOL için aktarım limitlerini sıfıra güncelleyecek. TUSD ve USDP marjin varlıkları için maksimum transfer limitleri, kullanıcıların VIP seviyelerine bağlıdır. Otomatik borsa işlemlerinde ise TUSD ve USDP için kesinti oranları yüzde 1 olarak belirlendi.

Ayrıca borsa, TUSD ve USDP marj bakiyelerinin, gerçek zamanlı olarak TUSD ve USDP fiyat endekslerine göre hesaplandığına dikkat çekti.  Bu durumdan çoklu varlık modundaki mevcut ADA, DOT ve SOL varlıkları etkilenmeyecek. Kullanıcılar, çoklu varlık modunda USDS-M vadeli işlemleri ticareti yaparken bu mevcut varlıkları marjin olarak kullanmaya devam edebilecek.

Binance, GMX ve GNS kilitli ürünlerini piyasaya sürdü

Binance Simple Earn, kilitli ürünler kategorisine GMX ve GNS’yi başlatıyor. Ödül kazanmaya başlamak için kullanıcılar, GMX ve GNS kilitli ürün aboneliklerini bugün, TSİ 15 itibarıyla tamamlayabilecek. Getiri oranı ve limitleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Stacks (STX) hard fork’u ve güncellemesi destekleniyor

Son olarak borsa, Stacks (STX) ağ güncellemesi ve hard fork’unu destekleyeceğini duyurdu. Stacks (STX) ağ yükseltmesi ve hard fork Bitcoin blok yüksekliği 781.551’de, yani yaklaşık olarak 20 Mart 2023’te gerçekleşecek. Bitcoin blok yüksekliği 781.545’ten itibaren STX para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. Borsaya göre STX ticareti, ağ yükseltmesi ve hard fork sırasında etkilenmeyecek. Ayrıca Binance, hesaplarında STX bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereklilikleri yerine getirecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*