Denizli tarihinde bir birinci

MHK açıkladı. MHK Lideri Sabri Çelik olurken, 9 kişilik hakem konseyinde evvelki devir Denizli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli tarihinde birinci sefer bu misyona getirilen isim oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti (TFF), Merkez Hakem Şurası (MHK) açıklandı. MHK Lideri olarak Sabri Çelik seçildi.

Yapılan toplantıda MHK belirlendi ve hakemlik yapısına ait çeşitli kararlar alındı. Saha ve VAR hakemi takımlarının ayrılacağı belirtildi. Saha hakemleri VAR’da, VAR hakemleri ise alanda misyon yapamayacak. Avrupa’nın kıymetli ligleriyle hakem değişim programı başlatılacak ve hakem atamalarında, yeni kuşak teknolojinin kullanılacağı Hakem Atama Sistemi’ne geçileceği duyuruldu.

Sabri Çelik başkanlığında oluşturulan Merkezi Hakem Şurasında yer alan isimler:

Sabri Çelik (Başkan), Murat Ilgaz, Aynur Aysun Akar, Baki Tuncay Akkın, Ahmet İbanoğlu, Aytekin Durmaz, Recep Sürhat Müniroğlu, İsmail Köse, Bülent Gökçü.

Denizli’de birinci kez MHK’ye seçilen isim İbanoğlu oldu

Denizli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü olarak 13 yıl bu vazifesi sürdüren Ahmet İbanoğlu, vazifesi boyunca ulusal ve milletlerarası spor ve gençlik tertiplerinde vazife ve sorumluluklar üstlendi. 1981 yılında TFF’de futbol hakemi olarak başlayan vazife sürecinde ise, 5 yıl Üstün Lig Hakemliği, 17 yıl profesyonel liglerde hakemlik, 2 yıl TFF Gözlemciler ve Temsilciler Şurası Üyeliği, 16 yıl Muhteşem Lig Hakem Gözlemcisi, 3 periyot TFF Futbol Hakemleri Genel Merkez İdare Şurası ve İcra Heyetleri Üyeliği, Hakem Eğitimciliği ve Hakem Mentörü üzere vazifeleri icra etti.

Denizli tarihinde birinci kez MHK üyeliğine getirilen isim olan Ahmet İbanoğlu, deneyim ve birikimlerini Türk Hakemliğinin ulusal ve milletlerarası rekabette daha yeterli düzeylere ulaşması için kullanacak.