Dorukhan Toköz: Yeniden şampiyon olmak istiyoruz

Trabzonspor ‘un Slovenya kampında soruları yanıtlayan ulusal oyuncu Dorukhan Toköz, “Yine şampiyonluğa oynamak istiyoruz, şampiyon olmak istiyoruz.” dedi.

26 yaşındaki başarılı oyuncunun açıklamalarından satır başları şu formda:

“Öncelikle bütün kadro olarak çok memnunuz. Güç bir dönem geçti. Puan farkı açılmıştı fakat rehavetine kapılmamamız gerekiyordu. Tüm dönem boyunca çok âlâ çalıştık. Dönem başında hocamız biz şampiyon olacağız diyordu. Buna nazaran çalışmalar yaptık. Çok düzgün bir aile üzere olduk. Çok güzel ekip arkadaşlarım var. Bence en kıymetli şey bu birbiri için gayret etmek. En kıymetlisi bu bence. Güçlü bir dönemdi. Birinci devre âlâ bir puan farkı açtık ve sonrasında devam ettik. Çok şükür şampiyonluğu da kazandık.”

“Şu an rakiplere çok bakmıyoruz nasıl transferler yaptılar diye kendi işimizle ilgileniyoruz. Sahiden çok güç bir dönem bizi bekliyor. Biz olsak da olmasak da Trabzonspor şampiyonluğa oynamak zorunda. Bu topluluğun içinde bu var. O yüzden biz yeniden şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Tekrar şampiyon olmak istiyoruz. Bu sene maçlarımız daha fazla. Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz. Olmazsa da Avrupa Ligi var. Hem Avrupa’da hem de ligde başarılı olmak istiyoruz. Ligin bütün grupları âlâ fakat Trabzonspor’da oynuyorsanız şampiyonluğa oynamak zorundasınız.”

“Ben baktığım vakit yeni transferlerimiz çok yeterli oyuncular ve çok güzel çocuklar. Hocamız grubu kurarken buna dikkat ediyor. Güzel karakterleri toplamak istiyor. Güzel karakterli isimler. O yüzden yeniden şanslıyız, yeniden başarabiliriz. “

“O hafta nerede sakatlık, ceza varsa hocamız hafta içinde konuşuyor ve planlarını bize söylüyordu. Ben esasen hocaya çok hürmet duyuyorum. Nasıl faydalı olacaksam o denli oynamak istiyordum. Hoca bizi farklı mevkilerde oynatacağı vakit hafta içi tahlillerinde söylüyordu bize. “

“Orta sahanın her bölgesinde, seferin her bölgesinde oynadım. Bir forvet kaldı bir de Uğurcan’ın yerinde gözüm var orası olabilir.”

“Milli ekipte ben çok uygun bir neslimiz olduğunu düşünüyorum. Her vakit kendimizi geliştiriyoruz. Türk halkının hak ettiği yer burası değil. Süratli adımlarla üst düzeye çıkmak istiyoruz.”

“Geçen sene özgür kaldığımda yurtdışından 3 tane resmi teklif geldi. Türkiye’den de isteyen ekipler vardı. Birinci hedefim Avrupa’ya gitmekti lakin biraz konuşunca ailemle ve menajerimle Türkiye’de kalmaya karar verdim. Sonrasında Abdullah hocamız aradı. Bendeki yeri çok başkadır. Bana kalırsa çok büyük bir hoca. Hocam beni aradığında bu türlü bir toplulukta şampiyonluk yaşamanın çok özel olacağını biliyordum. Hocam gel bu sene şampiyon olacağız dedi ben de keyifle geldim.” (Trtspor)