Hüseyin Baş: Karın tokluğuna sömürülüyoruz, din iman diyorlar

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, toplumsal medya hesabından eski konuşmalarından kesitlerin yer aldığı görüntü paylaştı.

“Karın tokluğuna sömürülüyoruz, din iman diyorlar” notuyla yaptığı paylaşımda, şunları söyledi:

“Neymiş, bunlar Müslüman, ‘Bunlar bizim dinimizi koruyor, kolluyor. O yüzden bunlara oy vermemiz lazım. Ne olursa olsun açlık geçicidir’ diyorlar. Açlığın sonu mevt, ne geçicisi? Karın tokluğuna sömürülüyoruz, din iman diyorlar.

“AÇIN İMANI MI OLUR?”

Açın imanı mı olur? Din diyorsun. Ben sana söyleyeyim. Türk Besin Kodeksinde domuz etini kasaplık et haline getiren bu hükümet. Din dersi kitaplarından ABD-Avrupa rahatsız olduğu için ‘Kelime-i Tevhid’den Lailahe illallah kafidir, Muhammederresulullah’ı çıkaralım’ diyen bu hükümet. Din dersi kitaplarından Avrupa-ABD rahatsız olduğu için ‘Allah katında tek din İslam’dır’ ayetini çıkaran bu hükümet. Bismillah diyerek kilise açan kim, bu hükümet. Büyük büyük Kuran kurslarını yıkıp kiliseler açan bu hükümet. Mescitleri kiliseye çeviren bu hükümet. Dinimizde yasak olmasına karşın Peygamber efendimizin minyatür fotoğrafını din dersi kitaplarına basan bu hükümet. Bunlar Müslüman, biz Müslüman olamadık.”