İngiltere’de kayboldu, 2.5 yıl sonra Tekirdağ’da bulundu

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde sistemsiz göçmen sanılarak gözaltına alınan şahsın 2,5 yıl evvel İngiltere’de kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Joshua olduğu ortaya çıktı.

İngiltere’de kıyı kenti Brighton and Hove’da yaşayan ve bir sabah hekim randevusuna gitmek üzere konutundan çıkan 25 yaşındaki Joshua’dan bir daha haber alınamadı. İngiltere’de bu olay haberlere de husus oldu.

Kayıp Joshua, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde güvenlik güçlerince bitkin bir halde bulundu. Yapılan araştırmalarda şahsın İngiltere’deki kayıp şahıs olduğu teyit edildi.

İngiliz ‘The Argus’ isimli haber sitesinde 23 Aralık 2019’da yayımlanan kayıp haberi ise şöyle:

“Polis, kayıp bir adamın yeterliliği için endişeleniyor. Hove sakini Joshua Toussaint Brighton’da bir randevuya gitti, lakin randevuyu almasına karşın o vakitten beri kendisinden haber alınamadı. En son 19 Aralık sabah saat 10.00’da görüldü. 25 yaşındaki siyahi, 5 fit 9in uzunluğunda ve uzun siyah örgülü saçlı ince yapılı. En son haki renkli parka kaban, gri pantolon, gri ayakkabılar giymiş ve bir sırt çantası taşıyormuş. Bir Sussex Polis sözcüsü, “Joshua’yı gören yahut nerede olduğu hakkında rastgele bir bilgiye sahip olabilecek herkesin, 19/12 tarihli 990 seriden alıntı yaparak çevrimiçi olarak bildirmesi yahut 101’i araması isteniyor.”