İngiltere’de kriz durulmuyor! Parti skandalı sonrası istifa çağrıları yapılan Johnson’ın dans videosu viral oldu

İngiltere’de kriz durulmuyor! Parti skandalı sonrası istifa çağrıları yapılan Johnson'ın dans videosu viral oldu

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’a, 2020’nin mayıs ayında Covid-19 karantina kurallarını ihlal edip Başbakanlık Ofisi’nde düzenlenen bir partiye katılması sonucu tepkiler çığ gibi büyüyor. Johnson, sokağa çıkma yasağının zirvesinde Downing Sokağı’nda partiye katıldığını itiraf edip kamuoyundan özür dilese de, ülkede sular durulmuyor. Sadece muhalefet değil, muhafazakar kanadın ileri gelen isimlerinden bazıları da Johnson’a istifa çağrısı yaptı.

Insider’dan gazeteci Henry Dyer’ın, Twitter hesabında yaptığı paylaşım sosyal medyayı salladı. Hangi dönemde çekildiği belirtilmeyen videoda, Johnson’ın elinde içki ile dans ettiği görülüyor. Başbakanın dans ettiği video, sosyal medya platformlarında hızla yayılmaya devam ediyor.

Videonun bahsi geçen partiye ait olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

İŞ ETKİNLİĞİ SANMIŞTIM AÇIKLAMASI

Partiye katıldığı yönündeki iddiaları doğrulayan Johnson, söz konusu tarihte akşam saatlerinde başbakanlık ofisinin bahçesine gittiğini ancak partiyi bir “iş etkinliği” sandığını belirterek kamuoyundan özür dilemişti. İtirafı sonrası Avam Kamarası’nda milletvekilleri ve muhalefet liderleri tarafından büyük bir baskı ile karşılanan Johnson, istifa etmeye çağrıldı.