KARA YOLLARI SON DURUM I 13 Eylül Salı 2022 hangi kara yolunda çalışma var?

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu mevzuda en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kısımlarında yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Ankara Etraf Otoyolu’nun Konya-Polis Akademisi kavşakları 12-15. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları nedeniyle Samsun istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametten iki istikametli sürdürülüyor. İzmir-Çeşme Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerinde ekolojik köprü imal çalışmaları sebebiyle yolun bir kısmı trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım öteki kısımdan iki taraflı sağlanıyor. TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamir çalışmaları hasebiyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılıyor.

Niğde-Pozantı Otoyolu’nun 6-7. kilometrelerinde bakım, Altköy-Refahiye-Erzincan yolunun 37-42. kilometrelerinde toprak işleri, sanat yapıları, üstyapı işleri, heyelan ıslah çalışmaları sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri kıymet taşıyor. Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 14-20. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli devam ediyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları hasebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli gerçekleştiriliyor. Serinhisar-Yeşilova-Karamanlı yolunun 26-46 ve İnebolu-Abana-Çatalzeytin yolunun 25-43. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Piraziz-Giresun-Keşap yolunun 30-32. kilometrelerindeki imal çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Keşap-Giresun tarafında ulaşıma tek şeritten denetimli müsaade veriliyor.