“Milli Teknoloji Hamlesi” İçin İnteraktif Harita Oluşturdu – Webtekno

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, “#Milli Teknoloji Hamlesi” veya “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı” olarak da bilinen program ile ilgili yeni bir adım attı. Bakanlık, program kapsamında hangi ile ne kadar yatırım yapıldığını gösteren bir haritayı kullanıma sundu. “Yatırım Haritası” olarak isimlendirilen hizmet, dileyen tüm vatandaşlar tarafından kullanılabiliyor.

Yatırım Haritası uygulamasına giriş yaptığınızda, bir Türkiye haritası görüyorsunuz. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında yapılan yatırımlar da bu harita üzerinde yer alıyor. Bir şehrin üzerine tıkladığınızda, o şehirde yatırım yapılan şirketlerle ilgili de bilgi sahibi olma imkanı yakalıyorsunuz. 

Yatırım Haritası işte böyle görünüyor

Yatırım Haritası, kentlere farklı tonlarda renkler atıyor. Bu renkler, o kentteki yatırımların ne kadar fazla olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Örneğin; rengi oldukça açık olan Tokat’ta sadece bir adet destekli proje var. Ankara’ya baktığımızda 14, İstanbul’a baktığımızda ise 29 proje ile karşılaşıyoruz. Herhangi bir renklendirmenin bulunmadığı kentlerimizde ise Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında desteklenen bir proje bulunmuyor.

Yatırım Haritası’nın birkaç özelliği daha var. Sol tarafta bulunan menü butonuna tıkladığınızda, yatırımların türünü ve büyüklüğünü görebiliyorsunuz. Örneğin yatırım çağrılarından bir tanesi, mobilite kategorisinde yer alıyor. Buna tıkladığınızda, sadece bu alandaki yatırımları görebiliyorsunuz. Ayrıca yatırımın büyüklüğünü de yine bu ekrandan görebilirsiniz. Son olarak; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre şu an için 143 projenin 45 milyar liralık destek aldığını belirtelim.

Yatırım Haritası’na ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*