Özel eğitim meslek okullarından yardım seferberliği

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre; dayanışma kapsamında Erzurum Palandöken Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri ürettikleri ekmek, çorba ve battaniyeleri deprem bölgesine gönderdi. İstanbul Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ise meslek edinme atölyelerinde çadır, çadır demiri, atkı ve bere üretimine devam ediyor. Üretimi yapılan ürünler Kahramanmaraş’a gönderildi.

KIŞLIK GİYSİ DE VAR OYUNCAK DA
Tekirdağ Çerkezköy Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Çorlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencileri de bere, atkı, pijama, eşofman gibi ürünleri hazırlayarak Malatya’ya gönderdi.  Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulunda atkı, bere gibi kışlık giysilerin yanı sıra depremzede çocuklar için ahşap oyuncaklar hazırladı.

PSİKOSOSYAL DESTEK İÇİN KUKLA
İzmir Konak Özel Eğitim Meslek Okulu ise dayanışmaya bebek yorganı, nevresim takımı ve şal üreterek dâhil oldu. Karabağlar Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu ve Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, ahşap ve pelüş oyuncak ile seramik kukla üreterek psikososyal destek ekiplerine ulaştırdı. Bursa Mustafakemalpaşa İbni Sina Özel Eğitim Meslek Okulu; çorap, atkı ile mama kâsesi üretimi yaptı. Okul öğretmenleri ve yöneticilerinin sosyal sorumluluk kapsamında başlattıkları yardım kampanyasından elde edilen gelirle aldıkları konteyner da malzemelerle birlikte Kahramanmaraş iline gönderildi.

YEŞİLLİK YETİŞTİRİP, YİYECEK GÖNDERDİLER
Trabzon Arsin Yeşilce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, tarım alanı serasında yetiştirdikleri sofra yeşilliklerini deprem bölgesinden Trabzon iline gelen misafir öğrenci kardeşlerine ve ailelere gönderdi. Ortahisar Karadeniz Özel Eğitim Meslek Okulu da poğaça, börek, pasta ve kurabiye ile kışlık kıyafet üretimi yaparak Malatya’ya ulaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir