SHIB, CEEK, RACA, AVAX: Türklerin 4 Gözde Coini Duyuru Yaptı!

Türkiye’deki en büyük topluluğa sahip olan altcoin’ler Shiba Inu (SHIB), Ceek VR (CEEK), Radio Caca (RACA) ve Avalanche (AVAX); yeni gelişmelerle gündeme geldi. İşte detaylar…

Avalanche, film yatırımını kolaylaştırmayı planlıyor

Avalanche, Republic ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklıkla beraber, filmlere fon sağlama yönteminde değişiklik sağlayacak. Söz konusu ortaklık ile birlikte, filmler için fonlar “Film Finansman Teklifi (FFO)” ile toplanabilecek. Hatta bu yolla, Bitcoin’in anonim mucidi Satoshi Nakamoto’yu işleyecek olan film “I Am Not Satoshi” için fon toplanabilecek. Film, Ava Labs tarafından geliştirilen Film Finansmanı Teklifi (FFO) çerçevesi kullanılarak Avalanche’taki Republic yatırım platformu aracılığıyla finanse edilecek. Destekçiler, filmi hayata geçirmeye yardımcı olmak için token satın alabilecekler. Ava Labs, bir dizi başka film yapımcısının kendi gelecekteki projelerini finanse etmek için platformu kullanmasını bekliyor.

Müzik endüstrisindeki büyük isimler CEEK platformunda yer alacak

House of Aces yeni kurulan şovları “The Debut Live”da on bölümlük bir dizi yayınlayacak. Vizyon, dizinin ortak yaratıcıları ve yürütücü yapımcıları Lamarre ve Dria Baum tarafından hayata geçiriliyor. Buna ek olarak, Billboard’un Hip Hop ve R&B Direktör Yardımcısı Carl Lamarre, The Game, French Montana ve Fabolous gibi sanatçıların ilk stüdyo albümü projeleri hakkında gösteriye ev sahipliği yapacak ve küratörlük yapacak.

CEEK VR ile ortaklaşa olarak, birinci sezon, Ağustos Cuma günü hızlı bir şekilde başlayacak. Mary Spio tarafından kurulan CEEK, benzersiz deneyimler aracılığıyla Web3 alanındaki içerik oluşturucuları güçlendirmek için oluşturulmuş ödüllü bir platformdur. İlk bölüm sadece CEEK üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve rapçi The Game ile başlayacak.

15 milyon SHIB artık piyasada değil

Çevrimiçi mağazasından elde ettiği kârın bir kısmını kullanarak düzenli olarak Shiba Inu tokenlarını yakan oyun geliştiricisi Travis Johnson, bu ay içinde, Amazon ortaklık programı aracılığıyla yaklaşık 15 milyon Shiba Inu’yu yakmayı başardığını paylaştı. Bu yakımların SHIB ordusunda kimsenin cebinden ekstra bir paraya mal olmadığına dikkat çekti. Johnson, Amazon’un satışlardan kar elde etmek için sunduğu fırsat sayesinde, Ağustos ayında şimdiye kadar 220 dolar olarak değerlendirilen 14.804.845 SHIB’i dolaşımdaki arzdan çıkarmayı başardığını tweetledi. Bu parayı ortaklık programından bir komisyon olarak kazandığından, bu Shiba Inu tokenlarını yakmak için kimsenin fazladan para harcamak zorunda olmadığını belirtti.

RACA için en son gelişmeler

RACA, en popüler Japon ses sanatçıları Aya Uchida, Anna Suzuki ve Emi Nitta’nın yer aldığı ilk büyük canlı konseri Summer Fantasy’yi duyurdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere RACA, ünlü bir platform. Topluluk için bir ekosistem inşa etmek, Web 3’ün insanları ve deneyimleri fiziksel dünya ile metaverse arasındaki çizgileri bulanıklaştıran benzersiz bir şekilde birbirine bağlama potansiyelini açığa çıkarıyor.