TheFutbolCoin Nedir? TFC Ne İşe Yarar?

TheFutbolCoin kripto para birimi, 2018 yılının Şubat ayında oluşturulan bir kripto para birimidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “TheFutbolCoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

TheFutbolCoin nedir? TFC ne işe yarar?

TheFutbolCoin, ETH Blockchain’e dayanmaktadır. Ayrıca ERC-20 Token standardı ve Proof-of-Stake algoritmasını kullanmaktadır. TFC Coin, futbol tutkusu olan deneyimli girişimcilerinden oluşan ekip tarafından kuruldu. Platform mal ve hizmet satın almak ve satmak için kullanılan dijital bir para birimi olduğundan oldukça değerlidir. Aynı zamanda çevrimiçi oyun, müzik ve film indirme gibi hizmetlerde ödeme yapmak için de kullanılmaktadır.

Projenin amacı nedir?

TheFutbolCoin, 1 Eylül 2017’de oluşturulan bir kripto para birimidir. TFC, Blockchain teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir dijital varlıktır. TheFutbolCoin kullanıcılar ve tüccarlar için güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı bir ödeme sistemi sağlayabilmek için tasarlanmıştır. TheFutbolCoin, futbol taraftarlarının ipuçları, tahminleri ve diğer bilgileri değiş-tokuş etmeleri için merkezi olmayan bir platform sağlamayı amaçlar.

Özellikleri neler?

  • TFC Coin, işlemleri güvence altına almak ve tüm işlemlerin kurcalanmaya karşı korumalı bir kaydını oluşturmak için Blockchain teknolojisini kullanır.
  • Açık kaynaklı bir projedir. Platform üzerinden özellikle herkes kodu gözden geçirip, iyileştirme için önerilerde bulunabilmektedir.
  • TFC Coin, merkezi değildir. Hükümet ya da finansal kurum kontrollerine tabi değildir.
  • Ayrıca TheFutbolCoin bir hisse kanıtı kripto para birimidir.

Ana cüzdan:

TFC’nin en iyi cüzdanları kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı şekilde değişeceğinden, bu problemin herkese uyan tek bir cevabı yoktur. Fakat, bazı popüler TFC cüzdanları arasında resmi TheFutbolCoin cüzdanı, MyEtherWallet ve Jaxx bulunmaktadır.

TheFutbolCoin nedir? TFC nasıl satın alınır?

TFC ile işlem yapılan borsalar; Binance, Kucoin, HitBTC, LATOKEN ve Bittrex’tir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz TFC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca TFC Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.