Uğur Çiftçi: Amacım ulusal formayı giymek

Sivasspor’un tecrübeli futbolcusu Uğur Çiftçi, “Sakatsız, kazasız, belasız bir dönem geçirmek istiyorum. Amaçlarımın ortasında ulusal gruba gitmek de var” dedi.

Demir Küme Sivasspor’un başarılı futbolcusu Uğur Çiftçi, Bolu kampında kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Sivasspor ile kontratını 4 yıl daha uzattığı için çok keyifli olduğunu söyleyen Uğur Çiftçi, “Doğduğum kente hizmet etmek farklı bir memnunluk. Sivasspor ile bütünleştim ve bu kulüp artık konutum üzere. Burada yeterli oynadıkça keyifli oluyorum. Bu kentin evladıyım ben.” diye konuştu.

“Süper Kupa’yı kazanacağız”

Geçtiğimiz dönem lige yeterli başlayamadıklarını lakin Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük bir muvaffakiyete imza attıklarını söyleyen Çiftçi, “Avrupa’da ve ligde çok maç oynadık. Ligde istediğimiz sıralamada bulunamadık. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanırsak büyük bir muvaffakiyete imza atacağımızı biliyorduk ve kupayı kazandık. Düzgün bir dönem geçirdik diyebiliriz kupayı kazandığımız için. Sivasspor tarihinde ve kendi mesleğimde kupam yoktu. Türkiye Kupası’nı kazandığımız için çok memnunuz. Önümüzde Muhteşem Kupa maçı var. Âlâ hazırlanıyoruz, inşallah Muhteşem Kupa’yı da kazanarak 2 kupa ile devam etmek istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz”

3 dönemdir üst üste Avrupa’ya gitmenin büyük bir muvaffakiyet olduğunu kaydeden Uğur şunları söyledi:

“Baktığımız vakit Avrupa giden kadrolar bir dönem sonra başarısız oluyor fakat biz üst üste Avrupa giderek ülke puanına katkıda bulunduk. Çok uygun bir iş başardık. Bu sene de hem ülke puanına katkı sağlamak hem de Sivasspor’u Avrupa’da daha uygun temsil etmek istiyoruz. Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz.”

“Takıma katkı sağlamak istiyorum”

Yeni dönem maksatlarından de bahseden Uğur, “Sakatsız, kazasız, belasız bir dönem geçirmek istiyorum. Tabi ki bütün maçlarda oynamak istiyorum. Oynadığımız maçlarda gol, asist ya da daha güzel savunma yaparak grubumuza katkı sağlamak istiyorum. Amaçlarımın ortasında ulusal ekibe gitmek de var. Sivasspor olarak da ligi daha üstlerde bitirmek istiyoruz” dedi.

“Taraftarımız bize dayanak olsun”

Son olarak taraftara seslenen Uğur, taraftarın kadro için itici bir güç olduğunu söyledi. Taraftarın büyük takviye verdikleri maçlarda hiç yenilmediklerini de vurgulayan tecrübeli oyuncu, “Kupa maçında da bu bu türlü oldu. Stadyumu doldurmuşlardı. Hepsinin ayağına sıhhat. Bize dayanak olurlarsa bizler de onların yüzünü kara çıkartmayacağımızın kelamını veriyorum. Kombinelerini alsınlar ve stadyumda bizi yalnız bırakmasınlar” halinde konuştu.