Ünlü isimlerden ikinci tur mesajları

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı seçiminin 2’nci tura kaldığını açıkladı. Yeni seçim 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışacak…

Açıklamanın ardından ünlü isimler sosyal medyada ikinci tur mesajları paylaştı. İşte bazıları:

Ataol Behramoğlu:

“Karamsarlığa yer yok. İktidar olanaklarının sonuna kadar kullanılmasına karşın küfür, tehdit, yalan ve hakaret kazanmış değildir. İkinci turda zafer çağdaşlığın, aydınlanmanın, uygarlığın, iyiliğin, çocuklarımızın, torunlarımızın, özetle Türkiye Cumhuriyeti’nin olacaktır.”

Hande Doğandemir:

“Hiçbir şey kız çocuklarını, kadınları kendi malları, köleleri gibi gören HÜDA-PAR’ın Meclis’te olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu gerçekle iki hafta daha savaşacağız.”

Ahmet Ümit:

“Kim demiş baharlar gelmedi diye? Bir gün mutlaka, belki çok yakında…”

Levent Üzümcü:

“Sevgili takipçilerim, hiçbir tweet’imi silmiyor ve bu ülkeden çocuklarımıza bırakabileceğimiz aydınlık bir gelecek bırakmadan asla vazgeçmeyeceğimi bildiriyorum. Hayatım aynı, inadım aynı, hedefim aynı, sayfam da aynı. Bu da ite kopuğa dert olsun. Sevgiler.”

Hazal Kaya:

“Arkadaşlar siz hayatta istedikleri ilk denemede olmuş şanslı insanlarsanız bilemem tabii ama benim hayatta uğraşıp didinmeden, dağlar bayırlar dolanmadan, herkesin bir geçtiğini beşe geçmeden hiçbir dileğim olmadı o yüzden değil iki tur yedi tur da olsa sonuna kadar uğraşırım.”

Bergüzar Korel:

“Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.”

Mabel Matiz:

“Hayattan başka yol yok. Umut etmeye ve çalışmaya devam. Direnenler yaşar.”

Melisa Sözen:

“Dün nasıl umutluysam bugün de öyleyim. Dün nasıl inanıyorsam bugün de aynı şekilde inanıyorum. Pes etmek, vazgeçmek, kimseyi yarı yolda bırakmak yok. Geleceğimiz için ikinci turda da lütfen oy verin! Kimseyi küstürmeyin. Ve sandıklarda müşahit olmak için oy ve ötesine kayıt olun. Bunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.”

Ece Temelkuran:

“Kendini bırakıp umutsuzluğa kapılmayı, bu seçime çok emek veren, hapishanelerden umudumuzu tazeleyen, sedyelerle oy vermeye giden insalara ayıp etmek gibi görüyorum. Hayat, devam etmekle ilgilidir. Hep. Umutlu olmak bile zorunda değiliz. Sadece iki hafta daha çalışacağız.”

Orhan Aydın:

“Deprem bölgesindeki tüm sorunlar çözülür. Döviz kurları düşer, TL değer kazanır. Ekmek 3 lira olur. Ekonomimi ve adalet şaha kalkar. yolsuzluk ve talan durur. Kadın-hayat-sanat-sanatçı düşmanlığı tarih olur. Ey halkım… ‘durmak yok yola devam’ devam!”

Melis İşiten:

“28 Mayıs’a kadar ben burada pozitif basacağım. İsteyen takipten çıkabilir. Umutluyum. İnanıyorum. Eylemsizlik içinde karalar bağlamayacağım. Kızım için, kendim için, ülkem için elimden gelenin fazlasını bir an durmadan yapacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir