‘Uyuyor’ diye arabada bıraktıkları çocuk öldü

Adana’da uyuduğu için babasının otomobilde bıraktığı 3 yaşındaki B.A.M. bir mühlet sonra arabada meyyit bulundu. Sıcak ve havasızlıktan öldüğü düşünülen çocuğun babası sözünde, “Oğlum uyuyor diye kıyamadım. Camları biraz açık bırakıp gittim. Yarım saat sonra döndüğümde baygın olduğunu gördüm” dedi.

DHA’nın aktardığına nazaran, olay, dün saat 17.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’nde meydana geldi. Hıba Alheraki ve Sifeddin M. çifti, akraba ziyareti için Adana’ya geldi. Aile, akrabalarının konutuna geldikten sonra baba, kent merkezinde iş yeri bulunan kardeşini ziyaret etmek istedi. Çocuğun da gelmek istemesi üzerine baba-oğul birlikte iş yerine gitti.

Otomobili park eden Sifeddin M., oğlunun art koltukta uyuduğunu görünce onu araçta bırakıp kardeşinin yanına gitti. Bir mühlet sonra arabaya dönen baba, oğlunu araçta baygın buldu. Sıhhat takımlarının birinci müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamadı.

‘OĞLUM UYUYOR DİYE KIYAMADIM’

Olayın akabinde Sifeddin M. ile eşi Hıba Alheraki gözaltına alındı. Babanın emniyetteki sözünde, “Oğlum konuttan çıkarken gerimden ağlayarak gelmek istedi. Kardeşimin iş yerini ziyaret etmek için gittiğim yerde arabası gölgeye park ettim. Oğlum uyuyor diye kıyamadım. Camları biraz açık bırakıp gittim. Yarım saat sonra döndüğümde baygın olduğunu gördüm. Sıhhat grubunu çağırdık, hastaneye götürdüklerinde ölmüştü” dediği öğrenildi.

Çift, sözlerinin akabinde özgür bırakıldı. B.A.M.’nın cenazesi sabah saatlerinde Adana İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsi süreçlerinin akabinde yakınlarına teslim edildi. Kesin mevt nedeni otopsi sonucu ile belirlenecek. (HABER MERKEZİ)