Amazon Luna abonelerinin bekledikleri müjdeli haber geldi

Dolayısıyla Amazon’un bulut oyun hizmetinde yeni bir özelliği piyasaya sürmek için Ubisoft’la işbirliği yapmayı seçmesi pek de sürpriz değil: platformdan oyun satın alma ve yalnızca yayınlama yeteneği. Aboneler artık geliştiricinin Luna’daki portalından belirli Ubisoft oyunlarını satın alabilecek ve bu seçimde çeşitli Assassin’s Creed oyunları, Far Cry oyunları, Child of Light ve Watch Dogs yer alıyor.

Müşteriler, Amazon hesaplarını kullanarak ve Ubisoft hesapları bağlı olduğu sürece Luna içinden istedikleri oyunu satın alabilecekler. E-ticaret devi, abonelerin satın aldıkları her oyunun lisansına sahip olacaklarını ve oyunu Ubisoft Connect PC başlatıcısı aracılığıyla çevrimdışı oynamak için indirirlerse Luna özellikli cihazlarda veya bir bilgisayarda oynayabileceklerini söylüyor. Luna özellikli cihazların listesi Fire TV cihazlarını, Chromebook’ları ve telefonları içeriyor.

Amazon Luna abonelerinin bekledikleri müjdeli haber geldi

Müşterinin satın aldığı tüm oyunlar Luna kütüphanesinde görünecek ve tüm oyun içi satın alımları, nerede ödeme yaptıklarına bakılmaksızın Ubisoft hesaplarıyla senkronize edilecek. Tabii ki, abone veya Prime üyesi oldukları sürece oyunları yalnızca Luna’da yayınlayabilecekler ancak hizmet için ödeme yapmayı bırakırlarsa bu oyunlara erişimlerini tamamen kaybetmeyecekler.

9to5Google’ın belirttiği gibi, bu hamle Luna’ya, kullanıcıların henüz piyasadayken oyun satın almalarına olanak tanıyan tek bulut oyun platformu olan Google Stadia’nın renklerini veriyor. Ne yazık ki Amazon, oyun satın alımlarını genişletme ve diğer geliştiricilerin oyunlarını satma planlarının olup olmadığını söylemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx