Bu 2 Altcoin Yatırım Şirketinin Radarında: Binance’den Topluyor!

Kripto para piyasası bugünlerde hareketlenmeye başladı. Yukarı yönlü ivmesini korumakta zorluklar yaşasa da derin kayıplar da vermiyor. Daha önemli bir husus ise piyasaya kurumsal ilginin giderek artıyor olması. Analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre bir kripto yatırım şirketi 2 altcoin için özel ilgi gösteriyor.

Bu 2 altcoin kripto yatırım şirketinin hedefinde: UNI ve 1INCH

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF söylentisi sahte çıksa da piyasaya bir canlılık getirdi. Bunun yanı sıra makroekomik ortam da piyasanın lehine dönme emareleri gösteriyor. Bu ortamda yatırım şirketleri piyasada alımlara başladı bile. On-chain analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre, kripto yatırım şirketi olan IOSG Ventures, Binance’den iki altcoin projesinin tokenlerini topluyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Fon ayı piyasasında hangi tokenı satın alacak? Nansen tarafından IOSG Ventures olarak etiketlenen bir Fon cüzdanı, son 30 dakika içinde Binance’ten 352.242 Uniswap (UNI) (1,37 milyon dolar) ve 3,95 milyon 1inch Network (1INCH) ( 977 bin dolar) çekti.

Kısa vadeli UNI sahipleri, yatırımcılar dökülürken zararda

Altcoin yatırımcıları, merkezi olmayan finans (Defi) protokolü takas ücreti almaya başladığından beri varlığı terk ediyor. Bu arada, Uniswap’in kurucusu Adam Hayden 16 Ekim’de bir açıklama yaptı. Hayden, protokolün faaliyetlerini sürdürebilmek için %0,15’lik bir takas ücreti almaya başlayacağını duyurdu. Hem cüzdan hem de web kullanıcıları tokenleri takas etmek için bu ücreti ödemek zorunda kalacak. Dahası, kullanıcılar Uniswap V4’ün açık dizininde bir müşterini tanı (KYC) doğrulama hook’u buldu. Takas ücretlerinin ve KYC prosedürünün tanıtılmasının ardından, kullanıcılar defi protokolünü “merkezi” olarak adlandırıyor.

Bu arada, altcoin projesi kullanıcılarından ağır eleştiriler de alıyor. Uzmanlar, buna rağmen KYC doğrulamasının Uniswap’in uzun vadede hayatta kalması için gerekli olduğunu söylüyor. Piyasa istihbarat platformu Santiment’e göre, yatırımcılar UNI tokenlerini terk etmeye başladı. Santiment, bu durumun platformun takas ücreti almaya başlamasıyla ortaya çıktığını belirtiyor.

Bu altcoin hepsi bir arada DeFi platformu olarak gelişiyor

1inch Network (1INCH) tokenı, çeşitli DeFi ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir merkezi olmayan finans platformu. Bunun hakkını vererek konumunun altını çiziyor. Bunun sonucu olatrak geçen hafta kayda değer bir artışa tanık oldu. Ağın 1inch Toplama Protokolü, Likidite Protokolü ve Limit Emir Protokolü dahil olmak üzere protokol paketi, DeFi kullanıcıları için verimli ticaret ve likidite sağlamayı kolaylaştıran bir çözüm haline geldi. Ayrıca, 1INCH token’ın yönetişim ve stake etme konusundaki faydası ve stake etme ödülleri için 1inch Fusion gibi yenilikçi özelliklerin sunulması, yatırımcıların platformun potansiyeline olan güvenini artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx