Fikret Orman: Ahmet Nur Çebi çok ahımı aldı

Fikret Orman:  “Ahmet Nur Çebi çok ahımı aldı”

“Seçim ortada yokken de Hasan Bey’in Beşiktaş’a başkan olması lazım demiştim”

İSTANBUL, – Beşiktaş Kulübü eski başkanı Fikret Orman, “Bu sezonun treni sezon başında kaçmıştı” diyerek Ahmet Nur Çebi’yi eleştirdi ve yeni Başkan Hasan Arat için “Beşiktaş’a başkanlık yapması gerekiyordu. Geliş şeklini ise çok şanssız buluyorum. Taraftar beklenti haline girdi, zor bir süreçleri var” açıklamasında bulundu.

Fikret Orman, Asist Analiz ekranlarında siyah-beyazlı kulüpten kendi hedeflerine ve eski başkanlardan Ahmet Nur Çebi’ye kadar birçok konuda fikirlerini aktardı.

Fikret Orman, Beşiktaş başkanlığı sürecinin çok yoğun bir dönem olduğunu belirterek “Kendi işlerimi çok ihmal ettim, aileme ve kendime yeteri kadar vakit ayırmaya fırsatım olmadı. Beşiktaş başkanlığını bıraktıktan sonra hayatımda gereksiz gördüğüm insanlardan kurtuldum. Beşiktaş’a biraz fazla üzülüyorum ve tek üzen şey de bu” dedi. Orman, Asist Analiz’den Nazlıcan Elestekin’in sorularını şöyle cevapladı:

HASAN ARAT’IN BAŞKANLIĞI İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

“Seçim ortada yokken de Hasan Bey’in Beşiktaş’a başkan olması lazım dedim. Çünkü bu böyle dışarıdan konuşulduğu gibi değil, çok zor bir şey. Hasan Bey de Beşiktaş’la alakalı fikirleri olan eski bir yöneticimizdi. Beşiktaş’a başkanlık yapması gerekiyordu. Geliş şeklini ise çok şanssız buluyorum. Taraftar beklenti haline girdi, zor bir süreçleri var. Artık saha onların, onlar yapacaklar. Ben elimden geldiğince destekleyeceğim.

SERGEN YALÇIN’I DÜŞÜNÜR MÜYDÜNÜZ?

“Sergen, futbolculuğunda da hocalığında da çok akıllıydı. Sergen kendini çok geliştirdi fakat Beşiktaş’ta şu an en büyük problem strateji. İnşallah yeni yönetimin bir stratejisi vardır. Sergen hoca muhtemelen onların stratejisi içinde yoktu. Sergen’e de yeni görevi hayırlı olsun.”

TÜRKİYE’DEKİ FUTBOL ORTAMI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

“Türkiye’de kavga sadece sahada olmuyor. Eski saygılı toplumdan yavaş yavaş uzaklaşıyoruz. Türkiye’de futbolun sadece hakemlerle alakalı problemi yok, birçok problemi var. Federasyonun çok fazla sorumluluğu var ve bunları biraz azaltmak lazım. Örneğin, Suudi Arabistan’a gidilmesi. Buna dünyanın hiçbir yerinde federasyon karar vermez. Kulüpler konuşuyor, federasyon da onları yönetmeye çalışıyor. Kişileri değiştirmekle bu sorun çözülmez. Futbol ailesinin yönetmesi lazım futbolu. Türk futbolunda radikal kararların alınması ve değişikliklerin yapılması lazım.

FİKRET ORMAN TEKRAR BAŞKANLIK DÜŞÜNÜR MÜ, BAŞKAN OLARAK GÖRÜR MÜYÜZ SİZİ?

“Çok büyük konuşmamak lazım ben Beşiktaş’a ömrümden çok zaman verdim. En üzüldüğüm zamanları da bu süreçte ve sonrasında yaşadım. O yüzden şu an çok zor. Eğer bir gün bana ihtiyaç olursa o zaman yeniden değerlendiririm. Hayatımın 15 senesini Beşiktaş’a verdim. İnşallah bana ihtiyaç olmaz ama olursa düşünürüm.”

YURT DIŞINDAN KULÜP SATIN ALMAYI DÜŞÜNÜR MÜSÜNÜZ?

“Ben futbolu ve Beşiktaş’ı seviyorum ama Beşiktaş’a olan sevgim bu işlerde aktif olarak çalışmama sebep oldu. Böyle bir şey heyecan uyandırmadı bende. Şu anda kendi işlerimde çalışmayı daha doğru buluyorum.

‘SERDAR ADALI YÖNETİMİ FİKRET ORMAN’IN DEVAMI’ SÖYLEMLERİYLE İLGİLİ YORUMLANIZ NELERDİR?

“Serdal, şahsına münhasır bir adamdır. Kendi doğruları vardır, kimsenin devamı olmaz. Algıyı o yöne doğru çektiğin o zaman senin ne söylediğinin önemi kalmıyor. Serdal öyle bir karakter değildir, kimsenin devamı olacak biri değildir. Kıymetli bir insan, onun da başkanlık yapmasını isterim.

AHMET NUR ÇEBİ’YLE KONUŞACAĞINIZ BİR ŞEY VAR MI?

“Benim Ahmet Nur Çebi’yle konuşacağımız bir şey kalmadı. Yolda görsem selam vermem ve hakikaten de vermiyorum. Benim için hiçbir değeri kalmayan bir insan. Onunla ahirette konuşacağız, çok ahımı aldı benim.”

BEŞİKTAŞ, BU SEZON NASIL TOPARLAYABİLİR?

“Beşiktaş bu sezon toparlayamaz, bu sezon kaçtı artık. Ama önümüzdeki sezonun yapılanması şimdiden yapılabilir. Bu sezonun treni sezon başından kaçmıştı. Yeni yönetimin süreci artık başladı. Yeni yönetime beklentiyi olması gereken seviyeye çekmelerini tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx