FTX Çöküşünden Sonra Bir İlk: Bitcoin İçin Bu Seviyeler Kartlarda!

Bu hafta başında 42.000 dolar civarında işlem gören BTC şu anda 47 bin doların üzerinde işlem görüyor. Glassnode, MVRV oranında 2,06’ya önemli bir artış göstererek boğa piyasasının başlangıcı hakkında bir ipucu veriyor. Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC)’nin düşüş eğiliminden başarıyla sıyrıldığını söylüyor. Ayrıca, boğa eğiliminin başladığını belirterek kripto para piyasasında iyimserlik yaratıyor.

MVRV Bitcoin için boğa eğilimine işaret ediyor

Önde gelen Blockchain veri analiz platformu Glassnode, MVRV oranının 2,06’yla önemli bir artış gösterdiğini söylüyor. Bu doğrultuda, boğa piyasasının başlangıcı hakkında bir ipucu veriyor. Basit bir ifadeyle, bu aralık genellikle boğa piyasalarının başlangıcında görülen riskli bir döneme işaret ediyor. Analitik platformu, bir grafik eşliğinde şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

FTX’in çöküşünden bu yana yaşanan zorlu toparlanmanın ardından bu gösterge 2,06’ya yükselerek Yüksek Risk rejimine girmiştir. Bu seviyeler tipik olarak boğa piyasalarının ilk aşamalarında, uzun vadeli yatırımcılar nispeten anlamlı bir kârlılık seviyesine dönerken görülür.

Kaynak: Glassnode

MVRV oranının da gösterdiği gibi, uzun vadeli yatırımcılar artık anlamlı bir kârlılığa tanık oluyor. Bu model genellikle boğa piyasalarının ilk aşamalarında gözlemlenir.

Analist: Bu bir boğa piyasası! Hedef 55 bin dolar

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe de Bitcoin’in mevcut durumuna ilişkin görüşlerini paylaştı. Analist, piyasada boğa eğilimi olduğuna işaret ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, gün içinde 48 bin doların üzerini test etti. Van de Poppe’nin yaklaşan halving olayından önce 55 bin dolara potansiyel bir yükseliş öngörüyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

Bitcoin 47,3 bin dolara geri döndü. Bu hızla halving’ten önce muhtemelen 55 bin dolar göreceğiz. Önümüzdeki dönem için 49-51 bin dolarlık görünür direnç. Bu bir boğa piyasası.

Bitcoin rallisinin arkasındaki katalizör: Spot ETF’ler

Michaël van de Poppe’un bu iyimser görünümü, önceki tahminleriyle uyumlu. Ayrıca analist, Bitcoin yörüngesini sürdürdükçe yukarı yönlü ivmenin daha da artacağını öngörüyor. Van de Poppe’nin görüşleri kısa vadeli kazançların ötesine uzanıyor. Bitcoin’in 250.000 doları aşma potansiyelini borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) gelen önemli girişlere bağlıyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

İlk birkaç haftada Bitcoin ETF‘lerine giriş 1,8 milyar dolar oldu. FTX’in zorunlu likidasyonlarıyla Grayscale’in çıkışını azaltırsanız bu daha yüksek. Bir boğa döngüsünün başlangıcı ve 250 bin dolardan fazla bir Bitcoin mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx