Gözaltına alınmasına neden olmuştu… 9 milyon liraya satıldı

Ünlü oyuncu, vücut geliştirme eski dünya şampiyonu ve eski politikacı Arnold Schwarzenegger, 17 Ocak’ta Münih’teki havalimanında saati beyan etmediği için alıkonulmuş ve olay, dünya basınında manşetlerde yer almıştı. Schwarzenegger’in saati, kurucusu olduğu hayır kurumu Schwarzenegger İklim Girişimi’ne destek amaçlı düzenlenen açık artırmada satılmak üzere getirdiği ve perşembe gecesi düzenlenen gecede 294 bin dolara alıcı bulduğu açıklandı.

Schwarzenegger İklim Girişimi’nden yapılan açıklamada, “Bağış amaçlı açık artmada toplamda 1,31 milyon Avro toplandığı vurgulandı. Açıklamada Ünlü Hahnenkamm Yarışı öncesinde üçüncü kez düzenlenen etkinlik, daha temiz bir gelecek için 1,31 milyon Avro tutarında etkileyici bir bağış toplamayı başardı. Arnold Schwarzenegger’in gümrük macerası mutlu sonla sonuçlandı: Dünyanın en ünlü saati açık artırmada 294 bin dolara (neredeyse 9 milyon liaraya) satıldı” denildi.

Gecede konuşan Arnold Schwarzenegger. “İnsanlar bana sık sık çevremizi göz önünde bulundururken gülümsemeyi nasıl başardığımı soruyor. Çok basit: Kirliliğe karşı devam eden mücadelenin ortasında, kaydedilen ilerlemeye de tanık oluyorum. Uzun yoldan geldik. Bugün pek çok insan çözümün parçası olmak için burada” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx