Yulia Navalnaya, Putin’i “cesede işkence yapmakla” suçladı

Hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif lider Aleksey Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya, Rus yetkililerden cenazenin defnedilmek üzere verilmesini isterken “şeytani” Vladimir Putin’i eşinin cesedine “işkence yapmakla” suçladı.

Cumartesi günü YouTube’da yayınlanan videoda Navalnaya, Putin’i kocasının cesedini “rehin” tutmakla suçladı. Navalnaya, Putin’in sıklıkla bahsettiği Hristiyan inancını sorguladı.

Navalny’nin annesi Lyudmila cuma günü yaptığı açıklamada, Rus müfettişlerin, Navalny’nin halka açık bir cenaze töreni olmadan toprağa verilmesini kabul edene kadar kutup dairesindeki Salekhard’ şehrinde bir morgda tutulan cenazesini teslim etmeyi reddettiklerini söylemişti.

CESEDİ HAPİSHANEYE GÖMMEK İLE TEHDİT ETTİLER!

Lyudmila Navalnaya bir yetkilinin kendisine, Navalni’nin cesedinin çürümeye yüz tutmuş olması nedeniyle, taleplerini kabul etmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

Navalny’nin yardımcıları da, yetkililerin, ailesi kendi koşullarını kabul etmedikçe onu öldüğü uzak hapishane kolonisine gömmekle tehdit ettiklerini söyledi.

Videoda mesajında Yulia Navalnaya, eşinin cesedinin durumundan bizzat Putin’in sorumlu olduğunu ve hayatta olduğu gibi ölümünde de Navalny’ye “işkence yaptığını” iddia etti.

“Putin’in inancının sahte olduğunu zaten biliyorduk. Ama şimdi bunu her zamankinden daha net görüyoruz” diyen Navalnaya, “Putin’in Aleksey’in cesedine yaptığını hiçbir gerçek Hıristiyan asla yapamaz.” ifadelerini kullandı.

2012’de devlet başkanlığına döndüğünden beri Vladimir Putin, Batı liberalizmine karşı kendisini geleneksel, muhafazakar değerlerin savunucusu olarak konumlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx