Yürek yakan an! Gazze saldırılarında ailesini kaybeden AA muhabiri, enkaz altındaki kardeşiyle böyle vedalaştı

İsrail Hava Kuvvetleri’nin gün boyu Gazze‘ye yönelik devam eden şiddetli hava saldırılarında, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Cadallah’ın 2 kardeşi ve 3 kuzeni yaşamını yitirirken, diğer kuzenleri ve onların eşleri ile çocukları enkaz altında kaldı.

BABASI VE DİĞER KARDEŞLERİNİN AKIBETİ BİLİNMİYOR

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına devam ediyor. Gazze’nin Şeyh Rıdvan mahallesinde düzenlenen saldırı sonucu foto muhabir Ali Jadallah’ın ailesine ait ev de yerle bir oldu. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşine sarılan Cadallah’ın yaralı kurtulan annesi hastanede tedavi altına alınırken, babası, 2 kardeşi ve diğer bazı akrabalarının akıbeti ise bilinmiyor.

DAHA ÖNCE İSRAİL’İN FOSFOR BOMBASI KULLANDIĞI ANLARI FOTOĞRAFLAMIŞTI

Cadallah, 2014, 2016, 2018 ve 2020’de İsrail‘in düzenlediği Gazze saldırılarında da çok sayıda güçlü fotoğrafla bölgedeki durumu dünyaya yansıtmıştı. AA’nın Yılın Fotoğrafları yarışmasında 2014’te birincilik ve 2022’de Şirin Ebu Akile Fotoğraf Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazanan Cadallah’ın, Filistinli kız çocuğunun İsrail saldırısında ölen küçük kardeşinin cenazesine bakışlarını yansıtan fotoğrafı, dünya basınında geniş şekilde yer almış ve sembolleşmişti. Cadallah, halihazırda Gazze’de devam eden saldırılarda Filistin Dışişleri Bakanlığının bildirdiği, “İsrail’in fosfor bombası kullandığı” anları gösteren fotoğrafları çekmişti.

Kaynak: AA / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx